MESAJUL PRIMARULUI NICOLAE BARBU DE ÎNALȚAREA DOMNULUI ȘI ZIUA EROILOR

Ziua de 25 mai a acestui an ne oferă un prilej de bucurie, emoție și recunoștință totodată. În primul rând, sărbătorim Înălțarea Domnului, ziua în care Mântuitorul Iisus Hristos s-a înalțat la cer de pe Muntele Măslinilor la 40 de zile de la Înviere, în prezența Apostolilor Săi, iar în al doilea rând prin hotărârea Sf. Sinod al Bisericii Ortodoxe Române din anul 1920 și consfințită mai apoi și în anii 1999 și 2001 în această sfântă zi comemorăm Ziua Eroilor, aducând un pios omagiu și recunoștiința noastră pentru cinstirea eroilor, ostașilor și luptătorilor români care s-au jertfit pentru neamul nostru.

De aceea, cu acest prilej deosebit, le urez tuturor giurgiuvenilor multă sănătate, zile îndelungate, fericire și prosperitate.

Hristos s-a Înălțat!

Ultima modificare: 25.05.2017 – 00:00 de către Primăria Giurgiu

Anteriorul UTILITĂȚI SMART ȘI LA GIURGIU, PREZENTATE LA CONFERINȚA NAȚIONALĂ DE LA BUCUREȘTI – DEZVOLTAREA SUSTENABILĂ A INFRASTRUCTURII ORAȘELOR – 2017